.

.

Rennsteig Микро Stripper Тефлон - Дизајниран за соголување фино влакно Тефлон изолирани кабли/жица кои се движат од 0.005-0.14 mm2 (AWG 40-26)

Rennsteig Микро Stripper Тефлон - Дизајниран за соголување фино влакно Тефлон изолирани кабли/жица кои се движат

евалуација:

DEN 167.76
Од стока
Во магацинот

Дизајниран да му го одземе бакарни кабли (вклучувајќи.Тефлон) кои се движат од 0.005-0.14 mm2 (AWG 40-26). 2 соголување позиции секој на предната и задната страна.Fixstop за жица се движи 0.02/0.01 mm2 (AWG 34/36 и 38/40).Замав стоп за жица се движи 0.14/0.08 mm2 и 0.06/0.03mm2 (AWG 26/28 и 30/32). 100% произведено во Германија од страна Rennsteig.

Детални спецификации

Додатоци на производи