.

.

(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon 1N4740A 1N4740 Моќ Zener Диоди 1W 10V НЕ-41 (НЕ-204AL) Axial Диоди 1 Вати 10 Volt

(Пакување од 100 Парчиња) Chanzon 1N4740A 1N4740 Моќ Zener Диоди 1W 10V НЕ-41 (НЕ-204AL) Axial Диоди 1 Вати

евалуација:

DEN 144.48
Од стока
Во магацинот

IN4740 A (4740 A) 1 Watt - 10 V. Lead-Free / Ro HS Согласност Електроника Компонента / Низ Дупка.Многу Остри Обратна Карактеристични / Низок Обратна Сегашното Ниво / Многу Висока Стабилност.Види Слика 2-7 за Спецификации Datasheet.Пакет во ESD Торба со Главниот Спецификации Етикета, за Долго Време Заштита и Indetification.Ве молиме погледнете го слика 2-7 за спецификација datasheet.Тип на производ : ZENER DIODEBrand : Chanzon Part Број : 1 N4740 APackage Случај : НЕ-41 QTY : 100 Note : Пакет во ESD Торба со Главниот Спецификации Етикета, за Долго Време Заштита и Indetification.

Детални спецификации

Додатоци на производи