.

.

NTE Електроника NTE5007A Zener Диоди, DO35 Тип Пакет, 5% Толеранција, 1/2W, 3.9 V

NTE Електроника NTE5007A Zener Диоди, DO35 Тип Пакет, 5% Толеранција, 1/2W, 3.9 V

евалуација:

DEN 160.56
Од стока
Во магацинот

Пакет Димензии : 6.25 L x 0.5 H x 3.7 W (инчи).Пакет Тежина : 0.02 фунти.Земја на Потекло : сад.Дел Број : NTE5007 A.NTE Електроника NTE5007 A Zener Диоди, DO35 Тип Пакет, +/- 5% Толеранција, 1/2 Вати, 3.9 V.

Детални спецификации

Додатоци на производи