.

.

KSDCDF Преносни Итни Радио Bluetoooth Говорник,FM AM Времето Радио w/ 2500mAh Моќ Банка,IPX3 Рака Чудак Соларни Радио w/LED Светилка,Компас за Надворешна Опстанок (Боја : C)

KSDCDF Преносни Итни Радио Bluetoooth Говорник,FM AM Времето Радио w/ 2500mAh Моќ Банка,IPX3 Рака Чудак Соларни

евалуација:

DEN 959.76
Од стока
Во магацинот

【Итни Радио Моќен】 Компактна големина и Вграден-во 3 LED светло за итни случаи, од суштинско значење кампување пешачење материјали & урагани земјотрес итни опстанок комплет;исто така сончевата индикаторот за полнење, канал јачина на светлина.Батеријата ќе ги снема кога радиото idled за долго време.Ви благодариме за купување на мојот производ.Неколку Начини за да Charge The внатрешни 2500m Ah LI-ion батеријата на овој am fm радио може да биде обвинет од страна микро USB кабел, рака cranking и соларен панел, така што можете да изберете една да ја полните вашата радио.Додека FM може да се добијат забавни, спортски, ток-шоуа и вести повеќе од јасно рамките десетици километри.Ви благодариме за купување, се надевам да ви помогне.Раката чудак радио е подобро за полнење на USB уреди за време на итен случај.Се надевам дека ќе ви донесе среќа.Тоа ќе биде подобро да се користи или да наплатат еднаш на секои три месеци за да се избегне батеријата смрт. 【AM FM Преносни Радио】 AM има поголем прима низа од FM радио shortwave, да се добие во тек со најновите времето како што се земјотреси, урагани, торнада и силни бури. 【Итни Опстанок Радио】 5 телескопски антени се протега до 30cm за висока чувствителност прием помогната од страна на напредно полупроводнички законот за circuitry дизајн и LED индикаторот за јачина на сигналот за pin-точка подесување на точност, и вградениот звучник обезбедува висока и хрупкави звук, Таа, исто така доаѓа со lanyard.

Детални спецификации

Додатоци на производи