.

.

HHWKSJ Преносни Соларни Итни Времето Радио Рака Чудак AM/FM NOAA Опстанок Радија со 2500mAh Моќ Банка LED Светлото на Батеријата Индикатор за Дома Кампување Земјотрес Итни слу?

HHWKSJ Преносни Соларни Итни Времето Радио Рака Чудак AM/FM NOAA Опстанок Радија со 2500mAh Моќ Банка LED Светлото

евалуација:

DEN 4646.88
Од стока
Во магацинот

За Вашиот Attention This соларни радио е водоотпорен да IPX3 (отпорна на sparayed вода до 10 L/мин), не е водоотпорен.Не само за Итни случаи, исто така, за Leisure In прилог за да се добие AM/FM информации преку оваа страна чудак радио во работата, исто така можете да слушате вести, музика и спорт од оваа am fm радиото во вашиот слободното време ужива на задоволство момент.Раката чудак радио е подобро за полнење на USB уреди за време на итен случај. 【Итни Опстанок Радио】 5 телескопски антени се протега до 30cm за висока чувствителност прием помогната од страна на напредно полупроводнички законот за circuitry дизајн и LED индикаторот за јачина на сигналот за pin-точка подесување на точност, и вградениот звучник обезбедува висока и хрупкави звук, Таа, исто така доаѓа со lanyard. 【AM FM Преносни Радио】 AM има поголем прима низа од FM радио shortwave, да се добие во тек со најновите времето како што се земјотреси, урагани, торнада и силни бури. 【Итни Радио Моќен】 Компактна големина и Вграден-во 3 LED светло за итни случаи, од суштинско значење кампување пешачење материјали & урагани земјотрес итни опстанок комплет;исто така сончевата индикаторот за полнење, канал јачина на светлина.Ако имате било какви прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви послужи wholeheartedly.

Детални спецификации

Додатоци на производи