.

.

AquaMiracle Воздушна Пумпа (AP40) Супер Моќни Линеарна Воздушна Пумпа 635GPH (40LPM/1.4 CFM), 0.028 MPa (4.06 psi) за Езерцето, Хидропоника, Аквариум, Риба Фарма, Септички Системи, Третман на О

AquaMiracle Воздушна Пумпа (AP40) Супер Моќни Линеарна Воздушна Пумпа 635GPH (40LPM/1.4 CFM), 0.028 MPa (4.06

евалуација:

DEN 561.60
Од стока
Во магацинот

ПЕРФОРМАНСИ – Супер моќни во воздухот излез и притисок.Моторот е направен од целосна бакар серпентина за висока ефикасност и ниска потрошувачка на енергија.Модел AP40, 25 W моќ, 635 GPH (40 LPM) проток и 0.028 MPa притисок.ТИВКО – Ова пумпа е дизајниран со повеќе слоеви на denoising да се постигне ниско ниво на бучава операција.ПОДОБРУВАЊЕ на ТОПЛИНА ДИСИПАЦИЈА – Проширена домување површината за ефикасна дисипација на топлина за да се задржи пумпа секогаш работат во најдобра состојба, а исто така и зголемување на животниот пат на пумпата.ШИРОКА УПОТРЕБА – ЕЗЕРЦЕТО/РИБНИ ФАРМИ/РЕСТОРАН – го Подобрува снабдувањето со кислород за риба.ХИДРОПОНИКА - Aerate хранливи материи за да се стимулира раст на корен.СЕПТИЧКИ СИСТЕМИ – ја зголемува отпад распаѓање со додавање на кислород за да ги охрабри аеробни бактерии да се распаѓаат органски прашања.ДОДАТОЦИ – пумпа За доаѓа со воздушно diffuser со 8 места за да се поврзете на воздухот камења (авиокомпанија цевки и воздухот камења треба да се купат одделно).Моќност : 25 WAir излез : 635 GPHAir Притисок : 0.028 Mpa.

Детални спецификации

Додатоци на производи