.

.

Аквариум Воздушна Пумпа - Kulife Воздушна Пумпа за Риба Резервоарот, Риба Резервоарот Воздушна Пумпа Bubbler Езерцето Aerator, Hydroponic Воздушна Пумпа, 650/1250/1480/1780GPH Комерцијален

Аквариум Воздушна Пумпа - Kulife Воздушна Пумпа за Риба Резервоарот, Риба Резервоарот Воздушна Пумпа Bubbler

евалуација:

DEN 2063.76
Од стока
Во магацинот

Иако различни мерки биле преземени за да се оптимизира водење на бучава, пумпата е толку моќни, па таму е уште некои потпевнува звукот кон ушите.На вентилаторот за ладење ќе помогне во зголемување на животот на пумпа значително). Пумпата треба да биде поставена во добро вентилирани локација.На високо-квалитетни цилиндар и клипот направени од носат-отпорни материјали обезбеди ниска потрошувачка на енергија и долг живот.Корисниците треба да ги купите одделно.Ние препорачуваме да не поставување на пумпа во спалната соба.На високо-квалитетни цилиндар и клипот направени од носат-отпорни материјали обезбеди ниска потрошувачка на енергија и долг живот.035 Mpa, моќ 100 Watt.ЕФИКАСНА ДИСИПАЦИЈА на ТОПЛИНА - Алуминиумски легури домување со проширена површина за ефикасна топлина дисипација.На вентилаторот за ладење ќе помогне во зголемување на животот на пумпа значително.ДОДАТОЦИ – кратко парче од снег и 8-штекер волумен прилагодливи метал колектор се вклучени во пакет за да се олесни апликација. (Потсетување – пумпата треба да биде поставена во добро вентилирани локација. Воздухот tubings и воздухот sotnes не се вклучени во пакет.ГОЛЕМ ВОЗДУХОТ ИЗЛЕЗ, ВИСОК ПРИТИСОК - Проток 1780 GPH, притисок 0.

Детални спецификации

Додатоци на производи