.

.

Сино Дијамант Пумпи V30 Аквариум Воздушна Пумпа со 6 Штекер Колектор, Hydroponic Воздушна Пумпа Aerator Ќе Oxygenate Вашите Риби Резервоарот или Растенијата Живот Систем, со цел д

Сино Дијамант Пумпи V30 Аквариум Воздушна Пумпа со 6 Штекер Колектор, Hydroponic Воздушна Пумпа Aerator Ќе Oxygenate

евалуација:

DEN 2040.00
Од стока
Во магацинот

Таа има ниска потрошувачка на енергија, е лесен за одржување, и нафта слободни дизајн обезбедува контаминација слободен воздух.Тоа е погоден и за наизменична и континуирано должност употреба.Дизајнирани да работат неколку воздух камења од една пумпа, на V30 е погоден и за наизменична и континуирано должност употреба.Својот робустен легура школка апсорбира бучава за шепот тивка работа и филтер маска може да се отстрани, дозволувајќи им на чист воздух да се извлечат од надвор расте соба или резервоарот куќа, што го прави идеален за hydroponic и аквариум системи.Тука се вклучени 6 инчен цевки и 6 штекер колектор.РАЗНОВРСНА : ова хидропоника пумпен систем е идеален за внатрешна или надворешна употреба.ТИВКО : ова тивко аквариум воздушна пумпа е направен со стабилна легура обвивка која ја апсорбира бучава за шепот тивка работа.Филтер маска на секоја пумпа може да се отстрани, така што чист воздух може да се извлечат од надвор расте соба или резервоарот куќа, што ги прави идеални пумпи за двете водни и hydroponic апликации.СПЕЦИФИКАЦИЈА на ПРОИЗВОДОТ : Тип на Производ : Воздух, Max Проток : 1.ЕФИКАСНА : оваа моќна воздушна пумпа е компактен и многу сигурен.V СЕРИЈА ЗАТВОРЕН ВОЗДУХ ЗА ВОДНИ ПУМПИ И HYDROPONIC APPLICATIONSThe V серија воздушни пумпи се идеални за поголем hydroponic тенкови и аквариуми; тие овозможуваат неколку воздух камења да се кандидира од една пумпа, така што голема количина на вода може да се aerated на едно време.

Детални спецификации

Додатоци на производи