.

.

Аквариум Воздушна Пумпа - AquaMiracle Воздушна Пумпа за Риба Резервоарот, Hydroponic Воздушна Пумпа, Риба Резервоарот Воздушна Пумпа Bubbler Езерцето Aerator, 600/1000/1200/1750GPH Комерција?

Аквариум Воздушна Пумпа - AquaMiracle Воздушна Пумпа за Риба Резервоарот, Hydroponic Воздушна Пумпа, Риба Резервоарот

евалуација:

DEN 2015.76
Од стока
Во магацинот

ДОДАТОЦИ – Хром обложен метал воздушниот колектор.028 MPa ACO006 : 80 Watt, 1400 GPH, 0.ЕНЕРГЕТСКА ЕФИКАСНОСТ, ДОЛГ ЖИВОТ - Лубрикант за слободни дизајн.Поддржани од страна на нашите силни дизајн и производство на тимот, ние се гордоста во нашата 20 години+ искуство во сервисирање на клиенти од целиот свет.Оваа воздушна пумпа е разноврсна – тоа може да се користи за аквариуми, езерце, хидропоника, риба фарма, и морски ресторан.027 MPa ACO004 : 58 Watt, 1200 GPH, 0.032 Mpa, проток 1750 GPH, напојува од страна на 120 Watt електромагнетни мотор.02 MPa ACO003 : 35 Watt, 1000 GPH, 0.Aqua Miracle е специјализирана за дизајн и производство на аквариум производи.Дизајн карактеристики лубрикант слободни, носат-отпорен материјал за цилиндар и клипот, одлична дисипација на топлина со алуминиумски легури домување, додека излези моќен воздушниот притисок и голем проток на воздух.Имајте на ум дека за да правилно oxygenate вашата апликација, ќе треба да се купи стандард воздух цевки за аквариуми (3/16 инчи) и воздухот камења одделно.ПОВЕЌЕ АПЛИКАЦИИ - одлично за oxygenation на аквариум, езерце, хидропоника, риба фарма, и морски ресторан.Воздухот излез на секој штекер е прилагодлив со едноставно вртење на прилагодување knob на штекер.ОДЛИЧНО ДИСИПАЦИЈА на ТОПЛИНА - домување е изработен од алуминиумска легура со проширена површина за најдобар топлина дисипација.

Детални спецификации

Додатоци на производи