.

.

USB C до USB 3.0 Адаптер 2 Пакет, USB C Машки да USB A Женски Адаптер, Компатибилен со MacBook Pro 2017/ , Google Chromebook Pixelbook , Samsung Галакси S10 S9 S8+ Note8, Google Пиксели 2/2XL и Повеќе

USB C до USB 3.0 Адаптер 2 Пакет, USB C Машки да USB A Женски Адаптер, Компатибилен со MacBook Pro 2017/

евалуација:

DEN 772.80
Од стока
Во магацинот

【Супер Брзина】 се Поврзува на USB-A уреди (флеш дискови, тастатури, глувци, центри) за да го USB-C уреди (нови паметни телефони, таблети, лаптопи).USB 3.1 Генералот 1 (USB 3.0) овозможува до 5 Gbps Super Speed за пренос на податоци. 【USB OTG Поддршка】 Префрлување на видеа, слики, музика, и други датотеки помеѓу вашиот компатибилен USB-C рачен уред и USB-периферните, без потреба од КОМПЈУТЕР или лаптоп. 【Широк Компатибилност】 USB-C до USB Адаптер ви овозможува да го поврзете стандарден USB додатоци/кабли на USB-C или Thunderbolt 3 уред, како што се Mac Book Pro 2018/2017, Mac Book Air 2018,Chromebook,Pixelbook,Microsoft Surface Оди,Samsung Галакси S8 S9 S10 S20 S21 Плус,Имајте на ум 8/9/10/20,Google Пиксели 2/2 XL 3/3 XL, и Повеќе Тип-C Уреди. 【Минималистички Дизајн】 мал, лесен, лесен-за-користење адаптер.Лесен за да го понесете со вас каде и да одите. 【Супериорен Конектори】 Конструиран за поголема трајност, USB-C и USB-3.0 конектори се дизајнирани да бидат вклучени и изваден до 10.000 пати—во основа за живот.

Детални спецификации

Додатоци на производи