.

.

753 Дигитални SDI Splitter, 1x2 SDI Splitter Дистрибутер Адаптер Поддршка SDHD3GSDI со LED Индикатор 100240V(Црна)

753 Дигитални SDI Splitter, 1x2 SDI Splitter Дистрибутер Адаптер Поддршка SDHD3GSDI со LED Индикатор 100240V(Црна)

евалуација:

DEN 1089.36
Од стока
Во магацинот

Вграден еквилајзер, часовникот за обновување и кабел возачот, поддршка максималната должина на кабел (Belden1694 A). SDI излезот може да бидат поврзани со други екранот уреди кои поддржуваат SDI сигнал текст; 3. Исклучете го моќ кога машината не е во употреба (исклучете го адаптерот кога не ја користите за долго време). Кога unplugging на адаптер, ве молиме да се одржи на главата на адаптер, наместо на влечење на кабелот за напојување.97 Gbps) видео формати, за да се осигура 1 до 2 начин на SDI видео излез. Поврзете на SDI текст интерфејс на SDI сигнал извор преку коаксијален кабел; 2.Кога валидна SDI сигнал текст е откриен, LED ќе се претвори зелена, инаку, ПРЕДВОДЕНА нема да светне. Ве молиме не го отворите производ од себе, и не допирајте го делови во внатрешноста.485 Gbps) и full HD 3 GSDI (2.Plug and play, тоа може да се детектира автоматски различни SDI сигнали.Обработени со highquality материјали од метал, wearresistant, hightemperature отпорни, и имаат долг животен век.Како Да Го Користите : Следете Ги Чекорите Подолу : 1.Answer : ___________________________ Note : 1. Сите делови треба да се избегне силно вибрации, ве молиме да не се судрат, удирајте или штета.Вграден широк напон, поддршка DC 5 V36 V на текст (максимална моќност 2 W), многу погодна за овој проект.

Детални спецификации

Item Type:
SDI Splitter
Material:
Metal
Color:
Black
Scope of Application:
DC 5V-12V
Whole Machine Power Consumption:
Power Hole Diameter:
Approx. 2.1mm/0.1in
Power Supply:
AC 100-240V 50/60HZ
SDI Input Interface:
BNC SDI x 1
SDI Output Interface:
BNC SDI x 2
SDI Standard Compatible:
SMPTE 424M, SMPTE 292M and SMPTE 259M-C
SDI Signal Format:
Standard Definition-SDI HD-SDI 3G-SDI
Support SDI Rate:
143-2970MB/S
SDI Impedance:
75Ω
SDI Input Resolution:
480i at 60Hz/576i at 50Hz/720 at 50Hz/720P at 60Hz/1080i at 50Hz/1080i at 60HZ/1080P at 24 at 25 at 30 at 50 at 60Hz/ :
SDI Output Resolution:
480i at 60Hz/576i at 50Hz/720P at 50Hz/720P at 60Hz/1080i at 50Hz/1080i at 60Hz/1080p at 24 at 25 at 30 at 50 at 60Hz :
SDI Signal Output Amplitude:
800mVp-p
SDI Signal Input Port (for Example:
Connecting SDI camera)
SDI Signal Output Port (such As:
Connecting SDI cameras, displays, etc.)
Power adapter input port (support 5-36V wide voltage input, inside anode and outside cathode) :
Red power indicator LED :
Green SDI signal output indicator LED :
Green SDI signal output indicator LED :
Red power indicator LED :
Package List:
1 x SDI Splitter :
1 x Power Adapter :
1 x Manual :

Додатоци на производи