.

.

КУРТ 45014 Класа 2 Приколка Hitch Топката Планината, Одговара на 1-1/4-Инчен Приемник, 3,500 lbs, 3/4-Инчен Дупка, 5-Инчен Пораст

КУРТ 45014 Класа 2 Приколка Hitch Топката Планината, Одговара на 1-1/4-Инчен Приемник, 3,500 lbs, 3/4-Инчен

евалуација:

DEN 508.32
Од стока
Во магацинот

СИГУРЕН СИЛА.Оваа топка hitch е изградена од висока цврстина челик и е оценет да се забавува до 3,500 килограми бруто тежина на приколката и 350 килограми јазик тежина (ограничувајќи се на најниско рангирани влечење компонента).РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА.Оваа приколка hitch топката планината доаѓа со 1-1/4-инчен x 1-1/4-инчен месо тело да се вклопи во речиси секоја индустрија-стандард 1-1/4-инчен приемник.Топката планината, исто така, има 5-инчен зголеми за да се промовира ниво влечење.ПОДГОТВЕНИ ДА СЕ ЗАБАВУВА.Прикачување до вашиот приколка е лесно со оваа 1-1/4 топката планината.Се одликува со 3/4-инчен дупка да се прифати приколка hitch топката со 3/4-инчен дијаметар месо тело (приколка топката се продава одделно).ОТПОРНИ НА КОРОЗИЈА.За долготрајна употреба, оваа топка hitch е заштитена со трајни црна прав грб заврши, лесно отпорна на оштетување од дожд, кал, снег, патот сол и други корозивни закани.ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.За да ја инсталирате оваа класа 2 hitch топката планината на вашето возило, едноставно внесете го месо тело во вашето возило е 1-1/4-инчен hitch приемник.На заоблени месо тело го прави лесен за инсталација.Потоа, да се обезбеди месо тело со hitch pin (се продава одделно).

Детални спецификации

Додатоци на производи