.

.

КУРТ 45581 Евра Приколка Hitch Планината со 1-7/8-Инчен Топката, Одговара на 1-1/4-Инчен Приемник, 3,500 lbs, -3/4-Инчен Висина , Црна

КУРТ 45581 Евра Приколка Hitch Планината со 1-7/8-Инчен Топката, Одговара на 1-1/4-Инчен Приемник, 3,500 lbs,

евалуација:

DEN 733.92
Од стока
Во магацинот

СИГУРЕН СИЛА.Номинална да се забавува 3,500 килограми бруто тежина на приколката и 350 килограми јазик тежина, оваа еден-парче, Европски стил топката hitch нуди стабилност за вашиот влечење (ограничувајќи се на најниско рангирани влечење компонента).РАЗНОВРСНА УПОТРЕБА.Оваа приколка hitch топката планината доаѓа со 1-1/4-инчен x 1-1/4-инчен месо тело да се вклопи во речиси секоја индустрија-стандард 1-1/4-инчен приемник.Топката планината, исто така, има -3/4-инчен топката висина за да се промовира ниво влечење.БЕЗБЕДНА ЗА ВЛЕЧЕЊЕ.Прикачување до вашиот приколка е лесно со оваа подготвени за употреба приколка hitch топката планината.Тоа доаѓа со трајно прицврстени 1-7/8-инчен дијаметар забавува топката подготвени за спојување.ОТПОРНИ НА КОРОЗИЈА.За долготрајна употреба, оваа топка hitch е заштитена со многу издржливи карбид црна прав грб заврши, а приколката топката има полиран хром позлата.ЛЕСНО ДА СЕ ИНСТАЛИРА.За да се инсталира на приколката hitch топката планината на вашето возило, едноставно внесете го месо тело во вашето возило е 1-1/4-инчен hitch приемник.На заоблени месо тело го прави лесен за инсталација.Потоа, да се обезбеди месо тело со hitch pin (се продава одделно).

Детални спецификации

Додатоци на производи