.

.

Partsam 2 парчиња Full LED Табличка Светлина Светилка Собранието Замена За РАМ 1500 2500 3500 Табличка Ознака Светлата Избришете Панел 2003 до 2018 Пикап Камион, 6000K Белата, Црната До

Partsam 2 парчиња Full LED Табличка Светлина Светилка Собранието Замена За РАМ 1500 2500 3500 Табличка Ознака

евалуација:

DEN 446.16
Од стока
Во магацинот

2019 Dodge РАМ 1500 Класичен.Целосно запечатени : ова ram меморија табличка светлина помина водоотпорен тест, висок квалитет на КОМПЈУТЕР/ABS пластика леќа и домување обработени со ултразвучно испитување третман, анти-нула, не избледени со долго време на изложеност и можат да се прилагодат на сите вид на екстремни временски услови, без влага внатре по поројниот дожд или автомобил се мијат повеќе;.Сега PARTSam прерасна неверојатно да стане еден од водечките платформи за е-Трговија во резервни авто делови индустрија. 2003-2010 Dodge RAM меморија 2500.Compatbile Возила : .Само земете вашиот T10 светилки со неколку минути и вметнете оваа табличка светилка без промена на жици или ударна дупка, директно го замени табличка светла, препорачуваме ставање електрични лента на конекција во случај на краток спој;. Поддршка IP67 водоотпорен оценка.Инвентар за Управување/Магацин Животен Век : >30. 2003-2010 Dodge RAM меморија 3500.000 Денари Hours LED Тип : Вграден-во 18-2835-SMD LED Chips Installation : Plug и Play Color Температура : Xenon Бела(6000 K) Материјал : Црна Домување и да ја Исчистите Леќите. 2010-2018 RAM меморија 3500. 2003-2010 Dodge РАМ 1500.Не се запечатени прашање повеќе.Ако имате било какви прашања или прашања околу нашите partsam led светла, ве молиме љубезно ве прашам едно прашање подолу или директно;.

Детални спецификации

Voltage:
12VHousing Color

Додатоци на производи