.

.

1/2 Receptxtenders 3-pack Една Банда, Receptacle Штекер Кутија Extender УЛ Наведени, Кал Прстен со WGDEPOT

1/2 Receptxtenders 3-pack Една Банда, Receptacle Штекер Кутија Extender УЛ Наведени, Кал Прстен со WGDEPOT

евалуација:

DEN 357.60
Од стока
Во магацинот

Но електрични кутија обично не се доволно простор за да се поддржи реконструирам.Кутија полнила се специјално дизајнирани да работат со двете ПВЦ и метал receptacle кутии, патентираната задните страната овозможува да се вклопи удобно против секој стил кутија за да се осигура не се присутни празнини помеѓу постоечките кутија и вашето ново инсталиран extender, Recept Xtenders се исполнат сите електрични кодови, Recept Xtenders се У Л Наведени и се изработени од не-запалив, само гаснење материјали.Сместени на врвот на стариот кутијата, исклучете кутија enlargers се лесен начин за обезбедување на жици и донесување на дополнителна соба.Купи твое од Recept Xtenders сега!Recept Xtenders употреба на две постоечките дупки во receptacle кутија како средство да се качи на Recept Xtenders и тогаш receptacle.Зошто ризик можност на потенцијалните проблеми?Priding наоѓаме на обезбедување на УЛ Наведени кутија extenders Recept Xtenders receptacle кутија полнила се со гордост се направени во САД на најдобрите пламен retardant материјали.Receptacle кутија enlargers се дефинитивно smart прилог на вашиот дом.По екстензивно тестирање,Recept Xtenders беа една од првите неметални штекер кутија extender за да се додели на посакувана УЛ Листата.Вклучете кутија полнила дојде во рака за додавање на дополнителни капацитети за електрична кутија без замена или кинење на целиот ѕид се отвори.

Детални спецификации

Додатоци на производи