.

.

WonderFil Специјализирани Теми Tutti, Сината Ноќ, 50wt двојно gassed Египетски памук, во разновидниот бои

WonderFil Специјализирани Теми Tutti, Сината Ноќ, 50wt двојно gassed Египетски памук, во разновидниот бои

евалуација:

DEN 1269.60
Од стока
Во магацинот

Tutti од Wonder Fil Специјализирани Теми е 3-ply 100% Долго Главен Двојно-Gassed Египетски Памук.Процесот на двојно gassing вклучува горење исклучите lint од нишката два пати, што резултира во многу помек и почиста заврши.Слободни на восоци или облоги, кои можат да предизвикаат изгради во машини, Tutti е супер ниска lint нишка која се создава прекрасно мека, чиста и lustrous заврши.Најдобри користи за Tutti вклучуваат quilting, longarming, нишка сликарство, памук, чипка, serger, везови, рака piecing, машина апликација, piecing, слободно движење quilting.Се продаваат по 1094 дворот (1000 метри) гајтанот и достапни во 41 varigated бои.

Детални спецификации

Додатоци на производи