.

.

Sealmaster USI5000A-507 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Имајќи го Вметнете, Адаптер за Монтирање, 5.4375 го Понесе Големина, 5.437 ID, 7.55 Ширина

Sealmaster USI5000A-507 Unitized Сферични Сплит Леано Железо Ролери Имајќи го Вметнете, Адаптер за Монтирање,

евалуација:

DEN 1588.80
Од стока
Во магацинот

Иновативни двоен ред на сферични ролери лого со оптимален капацитет, неусогласеност и брзина способност.Нема специјални алатки или feeler мерачи се потребни.Голем влошки и дупчиња во образите на домување капа, за лесно монтирање на вибрации - и температура следење уреди.Монтажа на сферични ролери имајќи собранија, се состои од затворена и подмачкано инчен сферични лого со setscrew или адаптер за монтирање систем на заклучување.Тие се комбинираат во различни живеалишта на видови, монтажа стилови и домување материјали.На Sealmaster перформанси монтирани валчести лежишта контрола на вратило, со напреден адаптер за монтирање на системот (патент), за брза инсталација и отстранување.Нашите напредни интегрален систем на заклучување вклучува axial кап завртки кои ќе ви планината и cleaning лого од една страна.Резултат : ова високо инженерните систем на заклучување бара помалку сила и инсталира до шест пати побрзо од конкурентна лежишта.Sealmaster Монтажа на Сферични Валчести Лежишта, исто така, се вратило подготвени и бараат само хексадецимален копче и вртежен момент клуч за да инсталирате; нема посебни алатки или feeler мерачи се потребни.

Детални спецификации

Додатоци на производи