.

.

SanDisk Екстремни Про 128GB SD Картичка за Nikon Камерата Работи со Nikon Z50, Z5 Mirroless, D780 Дигитални dslr фото (SDSDXXY-128G-GN4IN) Пакет со (1) Сè, Но Stromboli Микро & SDXC Читач за Мемориска Картичка

SanDisk Екстремни Про 128GB SD Картичка за Nikon Камерата Работи со Nikon Z50, Z5 Mirroless, D780 Дигитални

евалуација:

DEN 949.20
Од стока
Во магацинот

Камерата, мемориската картичка слотови може да се разликуваат, па затоа бидете сигурни дека вашата камера има SDXC компатибилен слот за вашиот мемориски чип.Пакет пакет вклучува (1) San Disk SD 128 GB Екстремни Про Мемориската Картичка плус (1) Сè, Но Stromboli Мулти слот за Картичка Читателот - Вклучува SD, Micro SD (ТФ), М2, и MS картичка слотови за лесен пренос и прикажување на датотеки, слики, и видео клипови на компјутер или лаптоп.Мемориски Картички се еден од најважните камера додатоци, па не се решат за бавни брзини, кои се направи ограничена употреба на вашиот камери карактеристики.Оваа San Disk SD Картичка за Камери е компатибилен со Nikon Z50, Nikon Z5, Nikon D780, Nikon D3500, Nikon D850, Nikon D7500, Nikon D5600, Nikon D3400, Nikon D500, Nikon D750, Nikon D5300, и многу други Nikon Дигитални SRL Камери и Mirrorless Камери.0 Читач на картички се вклучени, така што може да видите на дигитални содржини на вашата висока брзина картичка преку USB порта на вашиот компјутер или друг уред.Можете да се потпираат на San Disk Екстремни Про SD Картичка за вашиот Nikon Камерата, или Канон, Panasonic, Sony, Олимп, или Камери Fujifilm со SDXC картичка слот за пишување и читање на податоци брзо и складирање на сигурно.SD San Disk Екстремни Про Картички се Класа 10, UHS-I; Пламнал брзо SD картичка за камерата – Може да го прочитате брзини до 170 MB/s брзина, Напишете брзини до 90 MB/s, UHS брзина Класа 3 (U3) и видео брзина Класата 30 (V30) за 4 K UHD видео.

Детални спецификации

Додатоци на производи