.

.

5PCS Еден Намали Ротари Брус Датотека во Собата,Метал Резба Битови 6mm 1/4in месо тело за Полирање на Мелење Машини за Резба Авто Поправка Алатки(ADEFG)

5PCS Еден Намали Ротари Брус Датотека во Собата,Метал Резба Битови 6mm 1/4in месо тело за Полирање на Мелење

евалуација:

DEN 455.76
Од стока
Во магацинот

Строги стандарди за квалитет за да се обезбеди добар квалитет, се користи до моќни, безбедни и сигурни. 【Лесен за Употреба】 : Сечење Burrs,генерално може да се користи со рачен електричен или пневматски алатки (исто така, за алатни машини, брзината на електрични/пневматски алатки обично е околу 6000-50000 вртежи во минута.Десет пати повисока од трајност на високо‑брзински челик секачи, а повеќе од 200 пати повисока од трајност на мали мелење тркала. 【Повеќенаменски Инструмент】 Овие сечење брус собата е широко се користат во метални производи, машини, модел инженеринг, резби во дрво, изработка на накит, заварување, chamfering, леење, deburring, мелење, итн.【Спецификација】 : Карбид Брус сет,вкупната должина на собата е околу 49‑63mm, на месо тело со дијаметар е за 6mm (1/4inch), надворешниот дијаметар на врвот е за 8mm/0.Како практична алатка што ќе им е потребно. 6mm / 1/4in Апликација : се Користи во полирање и пескарење, машини, воздухопловството, автомобилот, бродоградба, хемиска индустрија, занает резба и други индустриски сектори.

Детални спецификации

Item Type:
Cutting Burr Set
Material:
Tungsten Carbide
Granularity:
1000 Mesh
Outer Diameter:
Approx. 8mm / 0.31in
Shank Diameter:
Approx. 6mm / 1/4in
Application:
Used in polishing and grinding, machinery, aviation, automobile, shipbuilding, chemical industry, craft carving and other industrial sectors.
Package List:
5 x Cutting Burr5 x Storage Box :

Додатоци на производи