.

.

Woohome Quilling Материјали Paper Quilling Колекции со 12 Quilling Алатки и 36 Бои 880 Ленти Quilling Хартија за Занает

Woohome Quilling Материјали Paper Quilling Колекции со 12 Quilling Алатки и 36 Бои 880 Ленти Quilling Хартија

евалуација:

DEN 405.60
Од стока
Во магацинот

54cm и 39cm Ширина : прибл.Paper Quilling Комплет : Quilling хартија и quilling tools.декорација на домот, училница, продавница, свадба, забава, одмор. На quilling одбор Помогне да се направи серпентина како иста големина и направи убава форми. На ножици што се Користи за сечење хартија. Кутија на бисер pin Тоа е работа со quilling одбор.Добар комплет за почетници paper quilling, се посветам на себе или на децата хоби. 12 Quilling алатки : Богат quilling алатки, доволно алатки за да ги задоволат вашите потреби, надградени луксузни одговара за да се исполнат голем број на уметнички дела.Овој комплет вклучува многу работи што треба да се создаде quilling занает.Кога awl функција е и практично, тоа исто така може да се користи за да се приспособат на обликот на работа.Целосно 880 ленти, повеќе од 30 бои. Paper quilling пенкало и awl Една глава е чаталестите хартија во ролна хартија пенкало, и една глава е awl. Хартија ликвидација диск Заврши на обликот на некои едноставни еден слој ленти, како триаголници, квадрати, ovals. 2 Стил quilling хартија : 36 бои 180 ленти и 26 бои 260 ленти; 4 Димензии (Ш x L) : 0.Тие се меки може да се создаде различни форми и е лесно да се ткаат многу хартија, модели, стави овие модели заедно, ќе добиете прекрасни уметнички дела. Quilling трудови Должина : околу.

Детални спецификации

Додатоци на производи