.

.

YICBOR 270 Поставите T5 Прилепува Пластични Копчиња со Прилепува Клешти Сет за Шиење Облека Bibs Дожд Грб Изработката -DIY рачно изработени Алатки (Розева)

YICBOR 270 Поставите T5 Прилепува Пластични Копчиња со Прилепува Клешти Сет за Шиење Облека Bibs Дожд Грб Изработката

евалуација:

DEN 573.60
Од стока
Во магацинот

Ако ви даде тоа како дар, јас мислам дека тоа е многу погодна.Ова е целосно полнење со различни за да ги задоволат вашите шиење потреби.Клешти можат да работат со 10мм, 12mm и 15mm кадар, кој исто така е прикажана како T3, T5, и T8.За Snap Клешти Постави : - Клешти може да се користи со T3, T5, T8 Копчиња (пластика и метал) - Awl да ѕиркаат дупки во вашиот ткаенина за полесно snap поставеност Како да Инсталирате пластични прилепува со притиснете клешти : - 1.Тоа трае само неколку секунди за да го инсталирате на snap. Протнат заедно капа+приклучок И ПОТОА капа+студ .Пакетот Вклучува : - 25 бои пластични прилепува, секој 10 сетови ( големина T5 12mm) - 10 бакар прилепува - 40 бакар претходно биле вклучени - 40 подлошки - 40 поставува метал прилепува. За секој кадар, ќе треба две капи, еден штекер и еден студ .Тоа е мулти-цел да се постави алатка, која е различна од обичните копчето клипови кои се користи само за пластична копчиња, и тоа е исто така погоден за метални копчиња. Изберете ја вашата точка да се инсталира на предвремени и да се држи вашиот awl во вашиот ткаенина за да се создаде мала дупка .Возрасните и децата ќе се допаѓа многу.Повторете го овој чекор со една капа и еден студ, каде што планираат да се инсталира на другата страна на вашиот snap .

Детални спецификации

Додатоци на производи