.

.

Deebior 73-87 Камион 13 Пренос на Нафта Течност Кулер k20 4l60e 400 гранде C10 350

Deebior 73-87 Камион 13 Пренос на Нафта Течност Кулер k20 4l60e 400 гранде C10 350

евалуација:

DEN 1533.60
Од стока
Во магацинот

05 mm)Монтирање : : Including Advance Топлина Dissipating Површина : : Yes Automatic Пренос Кулер : : Yes Engine Масло Кулер : : Yes Fuel Кулер : : Yes Radiator Coolant Кулер : : Yes External Радијатор град : : Yes Material : : Finned Aluminum Assemble : : CNC Собранието & Tested Hose Должина : : 24 Inches Clamps : : 4 Clamps Adapter : : Hardline Адаптер Included Mounting Комплет : : Вклучени. - Сите Права Се Задржани.Референтен дел број : JLM A703 C.Најлошото што може да се стави вашиот возење на ризик од горење од вашиот пренос спојки целосно.МЕЃУНАРОДНИ КУПУВАЧИ ПРАТКИ : Увозни давачки, даноци и давачки кои не се вклучени во точка цена или превозот цена.Дел# : JLMA703 D,thth700r4.Проблеми Може да вклучуваат развој на штетни лакови во критична мотор/ трансмисиони компоненти, испукана на пломби, и пренос на плоча пропаѓање.Овие трошоци се на купувачот одговорност.Ве молиме проверете со вашиот земјата царинската испостава за да се утврди она што овие дополнителни трошоци кои ќе бидат пред наддавање или за купување.4 mm)Висина : : 5" (127 мм)Ширина : : 0.Никогаш не е инсталиран или се користи.Примена : : 1973-87 Truck Length : : 13.нашите високи перформанси течност ладилници се дизајнирани од страна на менувач поправка на специјалисти и изграден користејќи CNC производство техники.Оглас доаѓа да ви заврши со детални инструкции!Комплет доаѓа во комплет со 1 x 1973-87 Камион 4-ред 13" пренос на нафта & течност Кулер, Фитинзи, Монтажа Систем, hardline адаптер, стеги, & црево Линија.

Детални спецификации

Додатоци на производи