.

.

StrikerICE Жените Призмата Панталона

StrikerICE Жените Призмата Панталона

евалуација:

DEN 3839.76
Од стока
Во магацинот

Со 100 g на Thermadex изолација, овој отворено јакна обезбедува тешки-должност за заштита и покриеност.ВИСОК КВАЛИТЕТ на НАДВОРЕШНА ОПРЕМА : Призмата Жадувам е совршен за риболов, како и за други екстремни временски услови активности како snowmobiling, скијање, или лов.Тие може да се носи традиционален лигавче стил со ремени или како панталони без ремени.Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 100% други.Овој материјал е многу издржливи и можат да го издржат најмногу екстремни временски услови, од интензивна снегот да поројниот дожд.Пар овие панталони со нашите Striker ICE Призмата Јакна за крајниот на отворено-опрема комбо.Оваа технологија го спасила животи преку обезбедување на мажите и жените со безбедноста тие треба во ладни временски услови отворено ситуации.SUREFLOTE ПОМОШ : на Нашата Sureflote Технологија може да се задржи на просечната личност живот за до 2 часа.HYDRAPORE ЗАШТИТА : На издржливи сепак лесен Hydrapore материјал има водоотпорен 5,000 mm оценка и дише 5,000 g оценка.THERMADEX ТЕХНОЛОГИЈА : Призмата Панталона користи Thermadex технологија, која овозможува оптимално топлина без дополнителни најголемиот дел од други изолациони јакни.Направени во САД или Увезуваат.

Детални спецификации

Додатоци на производи