.

.

3 Типови на Дигитални Milligram Скала со 8 Единици g/tl/dwt/gn/ozt/мл/ct/mg Преносни Накит Скала w/LCD позадинско осветлување Tare Прав накит скали дигитални тежина грама .001

3 Типови на Дигитални Milligram Скала со 8 Единици g/tl/dwt/gn/ozt/мл/ct/mg Преносни Накит Скала w/LCD позадинско

евалуација:

DEN 2008.80
Од стока
Во магацинот

Таа е направена за да биде силен, издржлив и џеб-големина за многу од вашиот пренослив мерење потреби, како храна, прав, gemstones, монети, накит, злато, итн.Постојат 3 видови, 10g/0. 3 Типови на Дигитални Milligram Скала со 8 Единици g/tl/dwt/gn/ozt/мл/ct/mg Преносни Накит Скала w/ LCD позадинско осветлување Tare Прав накит скали дигитални тежина грама .Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Она што е корисно џеб скала!.Спецификација : Материјал : Plastic Size : apparox 12x7x3.Ги содржи сите потребни единица мерки за лесна тежина преводи, конвертирате мерење помеѓу g/tl/dwt/gn/ozt/мл/ct/mg во секунди.Изграден со јасна назад осветлена LCD екран, ви овозможува да ја читаат лесно и јасно.001 g), па тоа е исклучително прецизен.Оваа скала има илјадинки од еден грам точност (0.Оваа скала има илјадинки од еден грам точност (0.001 g), па тоа е исклучително прецизен.Ги содржи сите потребни единица мерки за лесна тежина преводи, конвертирате мерење помеѓу g/tl/dwt/gn/ozt/мл/ct/mg во секунди.001 g, изборот врз основа на вашите потреби.5in Type : 10/20/50g(изборен) Единица : g/tl/dwt/gn/ozt/мл/ct/mg Accuracy : 0.

Детални спецификации

Material:
Plastic
Size:
apparox 12x7x3.8cm/4.72x2.76x1.5in
Type:
10/20/50g(optional)
Unit:
g/tl/dwt/gn/ozt/oz/ct/mg
Accuracy:
0.001g
Package Includes:
1X Milligram Scale
note:
Please allow 1-3cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. :

Додатоци на производи