.

.

Слим-Линија Econo-Гел Перница со Полиестер Покрие 18 X 16

Слим-Линија Econo-Гел Перница со Полиестер Покрие 18 X 16

евалуација:

DEN 1391.76
Од стока
Во магацинот

Врвот и на дното слоја на пена обезбеди удобност.Специјално дизајнирани гел pod ублажува притисокот и ја зголемува пациентот стабилност.Безбедност врски задржи перница во место.Инконтиненција-доказ винил покрие брише чисти за лесно се грижи.Полиестер надворешниот поклопец намалува кожата на смолкнување.Низок пораст на притисокот олеснување и прераспределба на буџет цена.Врвот и на дното слоја на пена обезбеди удобност.Две дел изградба ублажува притисокот и ја зголемува стабилноста.Инконтиненција-доказ винил внатрешната маска брише чисти за лесно се грижи.Достапни launderable полиестер надворешниот поклопец намалува кожата на смолкнување.Две-тон опфаќа служи како потсетник за да ја наместите жител.

Детални спецификации

Додатоци на производи