.

.

KITCHENATICS Unbleached Не Држи Пергамент Листови, Четврт-Лист, Браун Восок-Бесплатни Не-Перфорирани Пергамент Хартија За Печење, Воздух Fryer, Steamer, Рерна или на Скара, 8.5 x 12, 150 Prec

KITCHENATICS Unbleached Не Држи Пергамент Листови, Четврт-Лист, Браун Восок-Бесплатни Не-Перфорирани Пергамент

евалуација:

DEN 359.52
Од стока
Во магацинот

НЕ загрејте фурна, скара, или воздух fryer со пергамент хартија сам внатре.PRECUT ПЕРГАМЕНТ ХАРТИЈА, ЛИСТОВИ ЗА ПЕЧЕЊЕ, БРАЗИЛЕЦОТ ги користат нашите пергамент листови наместо масло за да се намали лепење, спречување на ширењето и за поздрав оброци; исто така, може да се користи за занаети или како хартија за завиткување за месо и бонбони.Пред да се готви со овој пергамент хартија, бидете сигурни рецепт не се јавам за топлинска поголема од 450 степени F, како што е највисок нашите пергамент хартија можат да го издржат.Ја елиминира лепење, промовирање на чиста сеча, и олеснува расчистување.БРАУН ПЕРГАМЕНТ ХАРТИЈА МОЖАТ да го ИЗДРЖАТ ДО 450 СТЕПЕНИ F : избегнувајте загреете рерна или на скара со пергамент хартија внатре без храна на врвот, како топлина може да предизвика хартија за да се зголеми; обезбеди пергамент хартија не се преклопуваат во тавата, па не постои ризик од добивање оган во фурна, скара, или воздух fryer; водоотпорен, прашина-доказ, не-токсични, и BPA-free.НЕ извади сите листови во пакување, ако не е потребно.Го прави храна вкус подобро.Исто така, може да се користи како бонбони или тесто wrappers, сирење, сендвич, hotdogs, колачи и други храна kinki.

Детални спецификации

Додатоци на производи