.

.

Природни Деца 4-Pack Флуор Паста за заби-Слободен за Чистење на Заби и Свеж Здив, Вегетаријанци и SLS-Слободен Паста за заби за Деца, Без Вештачки Засладувач, Ванила Вкус

Природни Деца 4-Pack Флуор Паста за заби-Слободен за Чистење на Заби и Свеж Здив, Вегетаријанци и SLS-Слободен

евалуација:

DEN 558.48
Од стока
Во магацинот

ВАНИЛА ФЛУОР ПАСТА ЗА ЗАБИ БЕСПЛАТНО ЗА ДЕЦА!Децата ќе четка без гужва со Sprin Jene природна ванила паста за заби!Нежно и ефикасно.Направени со најдобрите природни состојки, формулиран за да се обезбеди највисоко ниво на природни стоматолошка заштита.ФЛУОР ПАСТА ЗА ЗАБИ И НЕПЦА!Патентирана формула црно семе на нафта и цинк содржи флуор да помогне да се спречи расипување на забите, контрола на плак, како и подобрување на remineralization на забната глеѓ.Велат здраво на здрава насмевка со Sprin Jene!.СИТЕ ПРИРОДНИ, СУРОВОСТ-БЕСПЛАТНО, ГЛУТЕН-БЕСПЛАТНО, ВЕГЕТАРИЈАНСКА храна & КОШЕР : Борба плакета и гингивит природно!Не SLS (натриум lauryl сулфат).Без вештачки конзерванси.Не захарин.Не животински нус-производи.Без глутен.Без алкохол. "ДОБРО ЗА ВАС" USDA-BIOPREFERRED СОСТОЈКИ!Вклучувајќи бреза дрво ксилитол, acacia џвакање, и масло од кокос, кои природно им помогне да се заштитат децата на забите од плоча, biofilms, и забен камен start-up.Природниот вкус на лубеница вкус голема.ГЛОБАЛНО ПРИЗНАТА, САД НАПРАВЕН!Свет-класа паста за заби со шест САД сертификати, вклучувајќи Глутен-Бесплатно, Суровост-Бесплатно (Скокајќи Bunny), Вегетаријанци, USDA Bio Preferred, и Кошер Халал.Произведено во САД.

Детални спецификации

Додатоци на производи