.

.

3/8-16X1 1/2 Палецот Завртка со Рамото Полна Тема 18-8 Нерѓосувачки Челик (Пакет Количина 300) П.Н.Е.-3724TS188 од Shorpioen

3/8-16X1 1/2 Палецот Завртка со Рамото Полна Тема 18-8 Нерѓосувачки Челик (Пакет Количина 300) П.Н.Е.-3724TS188

евалуација:

DEN 1320.00
Од стока
Во магацинот

За употреба во апликации каде fastener често се прилагоди и каде затегнување на моторот е поголема од онаа што се постигнува со прст притисок не е потребна.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Рамо-моделот им овозможува на главата на завртката седиштето флеш против парење површината и helmin помош.За употреба во апликации каде fastener често се прилагоди и каде затегнување на моторот е поголема од онаа што се постигнува со прст притисок не е потребна.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн.Рамо-моделот им овозможува на главата на завртката седиштето флеш против парење површината и помага да се избегнат над-затегнување на fastener која може да резултира во одзеде парење теми.Ладно чело, еден-парче завртка со валани теми и срамнети со земја главата дизајниран за рачно вртење без возач или клуч.Тие се достапни во две варијанти – со и без рамо под главата., може да се разликуваат од тие на сликата.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.На рамо ракети да кружна форма на дијаметар на нешто помалку од глава дијаметар на завртка.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.

Детални спецификации

Додатоци на производи