.

.

Lovejoy 69790428418 HERCUFLEX FX Серија 28418 FX 4.5 E Челик Цевки, Должина Преку Понесе 10.93, 6-7/8 x 6-7/8 се Роди, 13.63 OD, 1-3/4 x 7/8 Keyway Двата Краја

Lovejoy 69790428418 HERCUFLEX FX Серија 28418 FX 4.5 E Челик Цевки, Должина Преку Понесе 10.93, 6-7/8 x 6-7/8

евалуација:

DEN 2229.60
Од стока
Во магацинот

Совршеност понесе и вртежен момент капацитет. 1.5° на неусогласеност на опрема мрежа.Подобрена fastener отпорност на корозија.Напредни печат дизајн интензивирање на загадување на отпор.На Hercuflex спојка е зголемен номинален вртежен момент, поголеми максимална понесе големина и подолг живот.Тоа е заменлива со стандардни AGMA страната интерфејс.

Детални спецификации

Додатоци на производи