.

.

Smart Multimeter со EMF Детектор SUETTLA S20 Батерија Авто-кои се Движат Дигиталните Multimeter Тестер Мерење Напон, Отпор, Континуитет, Диоди, Capacitance

Smart Multimeter со EMF Детектор SUETTLA S20 Батерија Авто-кои се Движат Дигиталните Multimeter Тестер Мерење

евалуација:

DEN 575.76
Од стока
Во магацинот

Smart Multimeter - Многу лесно да се користи за почетниците корисник.Вие не мора да го изберете AC volts, DC volts, Ohms или континуитет.Дигиталниот multimeter тестер знае што ви се мери.Направи Животот Повеќе Безбедно - EMF брановите можат да влијаат на нашата енергија, користење на EMF детектор за да ја проверите на нашата уреди ние ги користиме секој ден, како што се гласовни повици, таблети, компјутери, ТВ, ајде да се грижи за здравјето и да се држат настрана од електромагнетно поле на зрачење.Широк Апликации - може да мерење на AC/DC напон, отпор, континуитет, capacitance, диоди и повеќе.Ова е голема корисни електронска алатка која може да се реши многу електрични проблеми и troubleshoots.Полнење - со Овој дигитален multimeter изградена-во 800m Ah батерија li-ion батерија, ти никогаш нема да се грижите за моќ проблеми.Надгради & Погодно - со Овој дигитален multimeter е многу ергономски и светлина, замена на опрема knob со 3 копчиња, користејќи го тоа како еден паметен телефон.Исто така, тоа е одличен подарок идеја!.Квалитет на Услуга - smart multimeter е сертифицирана со CE, и Ro HS, во согласност со IEC Оценет CAT II 600 V, обезбеди безбедност.SUETTLA обезбедува три години по-продажбата на услугата живот и техничка поддршка.

Детални спецификации

Додатоци на производи