.

.

AOCZZ Куче Поводник Тешки Долго Куче 5-6ft Обука Поводник со Двојно се Справува со Високо Рефлективна Ленти за Средни и Големи Кучиња Надворешни Работи Одење

AOCZZ Куче Поводник Тешки Долго Куче 5-6ft Обука Поводник со Двојно се Справува со Високо Рефлективна Ленти

евалуација:

DEN 383.76
Од стока
Во магацинот

Зошто да изберете кучето поводник.Нови и посилни клипови; ние се надградува погусто палецот ослободување knob што не ќе се скрши лесно. Двоен слој најлон, задебелена материјал продолжува користење на времето, ќе не мора да се грижите за промена на куче поводник често.На 1-инчен широк и двојно-layer најлон куче поводник е погусто и посилна од други стандардни куче leashes. Надградба на метал тока, кој не само што го олеснува процесот на инсталација и отстранување, но, исто така, ја зголемува цврстината на тока.Обука Јака : Направен од високо-квалитетни нерѓосувачки челик и хром-позлатен, нашите јака е издржлив и нема да рѓа или оцрни со текот на времето,нашето јака користи лесно да се поправи на било куче поводник. 6ft долго куче поводник е погоден за големи кучиња, како Алјаска, Schnauzer, Минијатурни Pinscher, Golden Retriever, Samoyed, германски Овчар, Тибетската Mastiff итн.Една рачка е на крајот на појас, а другата е од 1,5 метри од стегачот.Надворешни активности се многу важни за кучиња живот, па сме направиле многу подобрувања во дизајнот и производството на куче поводник производи.Safe Ноќ Активности : кучето поводник има очигледни безбедност предупредување ленти, и еластична јаже е украсен со рефлексивни шевови на двете страни да се направи повеќе видлив и безбедно да се користи во темнината, ноќта, или во услови на слаба светлина, па секогаш можете да Одиме на кучето било каде.

Детални спецификации

Додатоци на производи