.

.

RENJIANFENG Топла Камен Масажа Комплет Мазна и Природни Базалт Топла Карпи Сет со Грејач Кутија за Опуштање, Болка

RENJIANFENG Топла Камен Масажа Комплет Мазна и Природни Базалт Топла Карпи Сет со Грејач Кутија за Опуштање,

евалуација:

DEN 599.76
Од стока
Во магацинот

[Set Содржина]Постојат 16 масажа камења во секој сет.Не допирајте ладна вода или да земе бања во рок од половина час по топла облога (Пијте многу топла вода, не се пие ладна вода или мраз вода), не се применуваат топлина еден час по јадење.Можете да завиткајте го во крпа.Нивните димензии се 4 парчиња на 8x8cm, 4 парчиња на 6x8cm, и 8 парчиња на 3x4cm, кои се погодни за очи, нозе и стапала.[Природен Материјал]Изработени од природни базалт камења; овој камен има голема топлина задржување, им даде на вашето тело удобно БАЊАТА.Пакет се Вклучени : 5 x Топли Камења Масажа Сет. [Ефикасноста на]високиот железо содржината на овие масажа камења можат ефикасно олеснување на болки во мускулите, недостаток на спиење и други проблеми, така што вашето тело може да биде длабоко опуштено, и циркулацијата на крвта може да се подобри.Предупредува : првиот пат кога ќе го користите, тоа е препорачливо да се вари тоа директно во вода за disinfection Take грижа за да се избегне изгореници по греење. [Ергономски Дизајн], Откако ќе бидат полирани, површината на масажа камен е многу мазна, кој може да задржи повеќе топлинска енергија, три различни големина може да ги исполни вашите секое барање, одговараат на нозе, лице, очи, грбот ,рацете и нозете.

Детални спецификации

Додатоци на производи