.

.

DC Buck Конвертор 24V да 12V 10A 120W Чекор Надолу Трансформатор со Осигурач Водоотпорен, Напон Редуктор за Голф Количка LED Светло Моторно Возило Камион Брод Сончевиот Систе?

DC Buck Конвертор 24V да 12V 10A 120W Чекор Надолу Трансформатор со Осигурач Водоотпорен, Напон Редуктор за

евалуација:

DEN 479.76
Од стока
Во магацинот

Ако моќ конвертори има било какви проблеми, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате за слободни замена или 100% пари назад.Напон на влез : DC 15-40 V, излез : 12 V DC. [Најдобри По-Продажбата на Услугата] Нашата компанија се обезбеди 12 месеци гаранција.И тоа е широко се користи на голф количка, led лента осветлување, автобус, автомобил, камион возило, мотор, gps, автобус екранот, такси рекламирање екран, во автомобил аудио, LCD TV, спогодба и систем за мониторинг итн.Максимална Струја : 10 A 120 W. [Широко се Користи и Лесно да се Инсталира] Оваа власт напон конвертор само треба за да се поврзете 4 жици за да го користите, тенок и мал волумен е многу лесно да се инсталира.Ве молиме потврдете го на позитивни и негативни поларитетот на моќта пред жици; 3.Во прилог на ова може да го намали ризикот од пожар или експлозија.Мора да се поврзете на текст негативни жица за да GND или - пред употреба, или излез volts нема да се промени!.Кои го прават тоа може да се користи на отворено стои со обилните дождови или други лоши weathers.Висок конверзија го оценувате над 96%, производството правилно.Ние секогаш стоиме зад производи.[DC Buck Конвертор] Овој Чекор Надолу Трансформатор 24 V да 12 V ги претвора 24 V DC во DC 12 V.

Детални спецификации

Додатоци на производи