.

.

Weller - Долго Заострените Длето Совет Т (WPT13)

Weller - Долго Заострените Длето Совет Т (WPT13)

евалуација:

DEN 1495.20
Од стока
Во магацинот

Доверливи, со цел, и се користи од страна на експерти.Меѓународно Реноме за нашите разновидна палета на производи.Во 1960 година, на Weller Manufacturing Co.Нашите производи се со гордост украсена со "произведено во Германија", означува иновации и сигурност.Сите наши производи се дизајнирани со барањата на професионалните во умот.Водечки производител на високо квалитетни алатки.Одржување на чекор со зголемување на комплексноста на нашите потреби на клиентите, Weller Германија стана лидер на пазарот за развој и производство на рака лемење производи во светот.Но, тоа беше само до 1941 дека трансформатор врз основа на инстант греење лемен метод е развиен од страна на нетрпеливи Американски радио мајсторот кој беше уморни од седи околу чека за неговиот лемење пиштол за да се загрее.Weller преобразува рака лемење уметноста на рака лемење е околу многу, многу долго време, илјадници години во тоа.Во експанзија во странство со почеток во 1959 година, Weller Elektro Werkzeuge Gmb H фабрика во Besigheim, Германија, заедно со нови погони во други земји, беше организирана за производство на температура контролирана песна и лемење пиштоли за првенствено индустриски пазари низ Европа и блискиот Исток.Направен да издржи дури и на најсложените работни места.

Детални спецификации

Додатоци на производи