.

.

A-Tech 32GB Kit (2x16GB) RAM меморија за Acer Стремат 7 A715-75G-79JD Лаптоп | DDR4 2666MHz SODIMM PC4-21300 (PC4-2666V) Не-ECC 1.2 V 260-Pin Меморија Надградба Модули

A-Tech 32GB Kit (2x16GB) RAM меморија за Acer Стремат 7 A715-75G-79JD Лаптоп | DDR4 2666MHz SODIMM PC4-21300

евалуација:

DEN 4199.76
Од стока
Во магацинот

RAM Меморија Компатибилна за Acer Стремат 7 A715-75 G-79 JD Лаптоп ( PN : NH.Q87 EK.004 ). 32 GB Kit ( 2 x 16 GB Модули ) DDR4 2666 MHz / 2667 MHz ( PC4-21300 / PC4-2666 V ) DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin ) и Не-ECC Unbuffered 2 Rx8 - Dual Ранг x8 1.2 V - DDR4 Стандарден Напон.Ја зголемува ефикасноста на вашиот систем со забрзување на вчитување пати, забрзување на одговорност, како и подобрување на способноста за поддршка на поголема workloads.Сите модули се подложи на квалитетот за тестирање за да се обезбеди сигурен и сигурен перформанси.A-Tech обезбедува Доживотна Гаранција за сите наредби & нуди бесплатни сад врз основа Техничка Поддршка пред, за време & по купувањето.

Детални спецификации

Додатоци на производи