.

.

A-Tech 16GB Kit (2x8GB) RAM меморија за Acer Стремат 7 A715-72G-58E3 Лаптоп | DDR4 2666MHz SODIMM PC4-21300 (PC4-2666V) Не-ECC 1.2 V 260-Pin Меморија Надградба Модули

A-Tech 16GB Kit (2x8GB) RAM меморија за Acer Стремат 7 A715-72G-58E3 Лаптоп | DDR4 2666MHz SODIMM PC4-21300

евалуација:

DEN 2135.76
Од стока
Во магацинот

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.RAM Меморија Компатибилна за Acer Стремат 7 A715-72 G-58 E3 Лаптоп ( PN : NH.GXBEX.025 ). 16 GB Kit ( 2 х 8 GB Модули ) DDR4 2666 MHz / 2667 MHz ( PC4-21300 / PC4-2666 V ) DDR4 SO-DIMM ( 260-Pin ) и Не-ECC Unbuffered 1.2 V - DDR4 Стандарден Напон.Ја зголемува ефикасноста на вашиот систем со забрзување на вчитување пати, забрзување на одговорност, како и подобрување на способноста за поддршка на поголема workloads.Сите модули се подложи на квалитетот за тестирање за да се обезбеди сигурен и сигурен перформанси.A-Tech обезбедува Доживотна Гаранција за сите наредби & нуди бесплатни сад врз основа Техничка Поддршка пред, за време & по купувањето.

Детални спецификации

Додатоци на производи