.

.

Jinxiaobei Lcuihua-dc Мотор CNC Гравирање Машина 0.3 KW НА 0,4 KW 0.5 KW, Вретено Гравирање Машина Вретено Мотор, Воздушно Ладење CNC Вретено DC Мотор, (Боја : 500W Вретено)

Jinxiaobei Lcuihua-dc Мотор CNC Гравирање Машина 0.3 KW НА 0,4 KW 0.5 KW, Вретено Гравирање Машина Вретено Мотор,

евалуација:

DEN 1493.28
Од стока
Во магацинот

Изолација отпор : > 2 megohm.Dielectric сила на изолација : 400 V.Дијаметар : 52mm.Висока температура отпор, висока отпорност на абење, силен капацитет на носивост, силни и издржливи.Одличен вртежен момент и возност.Отпорни на топлина мотор кој им овозможува побрзо брзини, подолго траење, и продолжен моторни живот. 1, Вретено мотор : Електрофореза црна DC четка motor Working напон : 12-48vdc Power : 300 WSpeed : 3000-12000r / min (12v-3000rpm, 24v-6000rpm, 36v-9000rpm, 48v-12000rpm)вртежен момент : 400 MN.MInsulation отпор : > 2 megohm Dielectric сила на изолација : 400 VDiameter : 52mm Motor должина : 148mm2, Вретено мотор : Електрофореза црна DC четка motor Working напон : 12-48vdc Power : 400 WSpeed : 3000-12000r / min (12v-3000rpm, 24v-6000rpm, 36v-9000rpm, 48v-12000rpm)вртежен момент : 500 MN.MInsulation отпор : > 2 megohm Dielectric сила на изолација : 400 VDiameter : 52mm Motor должина : 158mm3, Вретено мотор : Електрофореза црна DC четка motor Working напон : 12-48vdc Power : 500 WSpeed : 3000-12000r / min (12v-3000rpm, 24v-6000rpm, 36v-9000rpm, 48v-12000rpm)вртежен момент : 550 MN.MInsulation отпор : > 2 megohm Dielectric сила на изолација : 400 VDiameter : 52mm Motor должина : 178mm Spindle runout на за : 0.01-0.03.Може да се користи за гравирање метални или неметални и други материјали.Овој линк не вклучува машина вретено род ER11,ако е потребно може да се купи одделно во нашата продавница.

Детални спецификации

Додатоци на производи