.

.

Мажите 1/4 Патент Долг Ракав УВ Заштита од Сонце Кошули,Брз Сува Перформанси Четврт-Zip Работи T-Shirt Активни Врвот Атлетски

Мажите 1/4 Патент Долг Ракав УВ Заштита од Сонце Кошули,Брз Сува Перформанси Четврт-Zip Работи T-Shirt Активни

евалуација:

DEN 599.76
Од стока
Во магацинот

93% Полиестер, 7% Spandex.Патент затворање. 93% Полиестер, 7% Spandex; Меки, лесни и удобни; Сува fit, полна боја, повеќе се истакнува со модерни и додаде удобност.Мазна, пот-wicking, брзо-за сушење ткаенини ви помогне да бидете кул и удобен за време на вежбање.Tag-слободен вратот етикета ви нуди максимална удобност;1/4 zip затворање за вентилација, стои јака со брадата guard намалува chafing.UPF 50+ мерки на Заштита на вашата кожа од штетните Ултравиолетови Зраци.Овие 1/4 zip pullover Поло имаат атлетски, изгубат перформанси се вклопуваат, што овозможува голема мобилност во која било насока.Совршен за спортски како што се трчање голф, тенис, и голема за неформални секојдневни салон.

Детални спецификации

Додатоци на производи