.

.

Сет од 2 Магнетни Знаци 6X12 на врат Претпазливост Магнетни Знак за автомобил или Камион

Сет од 2 Магнетни Знаци 6X12 на врат Претпазливост Магнетни Знак за автомобил или Камион

евалуација:

DEN 480.00
Од стока
Во магацинот

НЕ користите на хоризонтална метални површини изложени на директна сончева светлина (како што се автомобили капи), температурите надминува 160°F (71°C) или температури под -15°С (-26°C).Посебна грижа треба да се преземат за да се осигура дека на грбот на магнетен материјал е чиста.03" дебела.Изложеноста на ладно време ќе бидете магнет.) или конкавна области.Во лето, на директна сончева светлина, загрева магнетен материјал и ако знакот не е отстранета и чисти периодично, на магнетен материјал може да го оштети бојата.Ние не сме поразителна употреба на магнетен знаци.Одлична за вашиот автомобил, камион, или џип.Не ставајте повеќе изданија (лиење, decals, pin разголување, итн.Примена на Флексибилен Магнет Пред да аплицираат за, тестираат сите мастила и бои што се користат за магнет за адхезија и растворувач за компатибилност.Магнет себе треба да биде на собна температура од 60°F (16°C) или над кога се инсталира за да се постигне најдобри резултати.Осигурете се дека целата магнет е рамен против метална површина.(2) - 6" X 12" ВО ЗАБАВУВА Добиете вашиот сопствен изглед додека сигнализирање другите возачи кои сте.Со соодветна нега, тие се одлична опција за вашиот бизнис и ќе трае долго време.

Детални спецификации

Додатоци на производи