.

.

Силиконски Лузна Листови, Обновливи Силикони Лузна Лента се Тркалаат, Лузна Силиконски Ленти, Професионална Отстранување Листови за Лузни Предизвикани од C-Дел, Хи

Силиконски Лузна Листови, Обновливи Силикони Лузна Лента се Тркалаат, Лузна Силиконски Ленти, Професионална

евалуација:

DEN 455.76
Од стока
Во магацинот

Ако тоа се користи за постоперативна рани, тоа е генерално се користи од 1 до 2 недели по конците се вадат 3.Силиконски Лузна Листови – Нашите силикони лузна листови се лесни за употреба и ефикасни, без разлика на големината, обликот, бојата, или локација на вашиот лузна, прошират или се стеснат спречување на кршење и кинење, се протега лесно и flexes да било дел од телото, без да предизвика болка за пациентот.Сепак, нашите силикони лузна листови очигледно може да се подобри појавата на лузни – стари и нови. Ако ви се држи на нечиста кожа или се држи премногу цврсто, тоа може да предизвика осип.Совети - Секоја лузна е уникатен и со многу фактори влијае на резултатите, тоа е тешко да се направи лузна невидливи. Тоа треба да се користи по раната е целосно излечени.Физички Принципи Лузна Remoal Враќање на интегритетот на кожата лузна на раката.По раната е исцелена, спречување на лузна од расте.Промовира апсорпција, регулирање на колаген метаболизмот, намалување на пигментација.

Детални спецификации

Додатоци на производи