.

.

SOOKi Карбонски Влакна Плоча на Состојба x 250mm 400mm Чист Јаглерод Влакна Одбор 3K Twill Мат Финиш,250mm400mm,0.5 mm

SOOKi Карбонски Влакна Плоча на Состојба x 250mm 400mm Чист Јаглерод Влакна Одбор 3K Twill Мат Финиш,250mm400mm,0.5

евалуација:

DEN 957.60
Од стока
Во магацинот

✔ Оваа карбонски влакна лист содржи 100% јаглерод влакна, што се увезува. ✔ 3 K мали забавува карбонски влакна, многу погодна за multicopter, хеликоптер и рк авиони. ✔ Висока јакост и цврстина, исто така, многу светлина. ✔ Димензија : x 250mm 400mm, дебелина 0.5 mm ~ 6mm. ✔ 3 K Twill Мат Финиш, Анти-стареењето и отпорност на корозија.Сјајна површина, без било стаклени влакна.Дебелина : 0.5 mm~5mm Димензија : 250mmx400mm Material : 100% Чист Јаглерод Влакна увезени Крај : 3 K Twill Мат Финиш✔ Карактеристики : УВ Отпор,мала тежина,висока беспомошна,совршен работ,слободен од burrs,Нула Отпор.✔ Примена : Широко се користат во RC модел , multicopter, хеликоптер,FPV,UAV,спортска опрема,декорирање делови и така натаму✔ За SOOKi : Ние сме професионални карбонски влакна снабдувач, се прилагодите сечење истрага е добредојден.✔ Пакетот Вклучува : 1 * Карбонски Влакна Плоча (x 250mm 400mm) ✔ Напомена : - ве Молиме бидете сигурни дека вие веќе знаете големината на овој производот пред купување.- Таму може да биде боја разлики поради лични гледање или агли на снимање.

Детални спецификации

Додатоци на производи