.

.

Карбонски Влакна Панел, Затегнувачка Цврстина Висока Цврстина Одбор Материјал Трајни Светла Сјајна Површина Fiberglass Лист, Фабрика за Професионална Употреба(Светла

Карбонски Влакна Панел, Затегнувачка Цврстина Висока Цврстина Одбор Материјал Трајни Светла Сјајна Површина

евалуација:

DEN 1898.40
Од стока
Во магацинот

Удобен изградба и изградба квалитет, материјалот не е pretreated и преработка е погодно.02 во 300мм / 11. Направен од висок квалитет на јаглерод влакна материјал, тоа е многу силна, лесни, трајни и има долг животен век.Таа има висока отпорност, може да биде свиткан.Ви благодариме за вашето разбирање.Висока ефикасност, затегнувачка цврстина е неколку пати поголема од таа на обичните челик, нејзината еластична modulus е подобро од челик, и тоа има одлична лази отпор и отпорност.8 во 200mm / 7. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Удобен изградба и изградба квалитет, материјалот не е pretreated и преработка е погодно.08 во 230mm / 9.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.Добра отпорност на корозија, тоа може да ги кородираат киселина, алкално, сол и атмосферски средина без редовно одржување.Направен од висок квалитет на јаглерод влакна материјал, тоа е многу силна, лесни, трајни и има долг животен век.08 во 300мм / 11. Добра отпорност на корозија, тоа може да ги кородираат киселина, алкално, сол и атмосферски средина без редовно одржување.04 во 230mm / 9.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Carbon Fiber Plate
Material:
Carbon Fiber
Surface Treatment:
Bright Glossy Surface
Product Size:
Approx. 230x170x0.5mm, 230x170x1.0mm, 230x170x1.5mm, 230x170x2.0mm, 230x170x3.0mm, 200x300x0.5mm, 200x300x1.0mm, 200x300x1.5mm, 200x300x2.0mm, 200x300x3.0mm (optional)
Length (mm/in) Width (mm/in) Thickness (mm/in) 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 0.5mm / 0.02in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 1.0mm / 0.04in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 1.5mm / 0.06in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 2.0mm / 0.08in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 3.0mm / 0.12in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 0.5mm / 0.02in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 1.0mm / 0.04in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 1.5mm / 0.06in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 2.0mm / 0.08in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 3.0mm / 0.12in Weight:
Approx. 38g-300g / 1.3oz-10.6oz
Package List:
1 x Carbon Fiber Plate :
1. Please allow 0-2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Додатоци на производи