.

.

Zinoe Qinlu-Чист Бакар Лист 150 x 150 x 1mm 2mm 3мм Метал Тенка Плоча, H62 Месинг Лента Бакар Лист Фолија, 1PC, Чист Бакар (Боја : 150x150x1mm)

Zinoe Qinlu-Чист Бакар Лист 150 x 150 x 1mm 2mm 3мм Метал Тенка Плоча, H62 Месинг Лента Бакар Лист Фолија, 1PC,

евалуација:

DEN 1092.00
Од стока
Во магацинот

Апликации кои се : Бакар лист широко се користи во занает проекти, хобија, индустриски и спроводливост на топлина.Совршен за да се намали за било форми како што сакате и да се направи вашиот омилен дизајн на неа.Составен од најтврдокорните, трајни бакар.Добри механички својства.добар пластичност во топла состојба.добро machinability. [Материјал] : H62 Месинг[Функција] : Добри механички својства, добар пластичност во топла состојба, добро machinability, лесно да влакна, заварување и заварување, отпорност на корозија[Користи за] : Тоа може да се направи на сите видови на тензии и свиткување делови, како што се dowels, заковки, ореви, проводни цевки, барометар, радијатор делови и така натаму.

Детални спецификации

Додатоци на производи