.

.

Fiberglass Лист, Висока Цврстина Одбор Материјал се со Светла Сјајни Површината на Карбонски Влакна Листови, Трајни Лесни за Професионална Употреба Фабрика(#8)

Fiberglass Лист, Висока Цврстина Одбор Материјал се со Светла Сјајни Површината на Карбонски Влакна Листови,

евалуација:

DEN 1538.40
Од стока
Во магацинот

Таа има висока отпорност, може да биде свиткан.0mm (изборен) Должина (mm/во) Ширина (mm/во) Дебелина (мм/во) 230mm / 9. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.02 во 300мм / 11.6 оз Пакет Листа : 1 x Карбонски Влакна Plate Note : 1.Направен од висок квалитет на јаглерод влакна материјал, тоа е многу силна, лесни, трајни и има долг животен век.04 во 230mm / 9.8 во 200mm / 7. Висока ефикасност, затегнувачка цврстина е неколку пати поголема од таа на обичните челик, нејзината еластична modulus е подобро од челик, и тоа има одлична лази отпор и отпорност. Добра отпорност на корозија, тоа може да ги кородираат киселина, алкално, сол и атмосферски средина без редовно одржување.Удобен изградба и изградба квалитет, материјалот не е pretreated и преработка е погодно. Ве молиме овозможи 0-2 cm грешка поради прирачник за мерење.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.1 во 170mm / 6.8 во 200mm / 7.Добра отпорност на корозија, тоа може да ги кородираат киселина, алкално, сол и атмосферски средина без редовно одржување.8 во 200mm / 7.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Carbon Fiber Plate
Material:
Carbon Fiber
Surface Treatment:
Bright Glossy Surface
Product Size:
Approx. 230x170x0.5mm, 230x170x1.0mm, 230x170x1.5mm, 230x170x2.0mm, 230x170x3.0mm, 200x300x0.5mm, 200x300x1.0mm, 200x300x1.5mm, 200x300x2.0mm, 200x300x3.0mm (optional)
Length (mm/in) Width (mm/in) Thickness (mm/in) 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 0.5mm / 0.02in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 1.0mm / 0.04in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 1.5mm / 0.06in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 2.0mm / 0.08in 230mm / 9.1in 170mm / 6.7in 3.0mm / 0.12in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 0.5mm / 0.02in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 1.0mm / 0.04in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 1.5mm / 0.06in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 2.0mm / 0.08in 300mm / 11.8in 200mm / 7.9in 3.0mm / 0.12in Weight:
Approx. 38g-300g / 1.3oz-10.6oz
Package List:
1 x Carbon Fiber Plate :
1. Please allow 0-2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Додатоци на производи