.

.

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, 82 степени Рамна Глава, Филипс Диск, Тип АБ, #6-20 Тема Големина, 7/8 Должина (Пакување од 100)

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, 82 степени Рамна Глава, Филипс Диск, Тип АБ, 6-20 Тема

евалуација:

DEN 287.04
Од стока
Во магацинот

Точка стил го одредува видот на материјалот на завртка може да се користи на, како што се метал, дрво или пластика.050" дебели и смола импрегнирани иверица.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Материјалот може да биде малку магнетни.Станот главата има 82-степен конус облик за употреба во countersunk дупки и рамен врв која одговара на рамна со споени површината. 18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, и обична површината нема крај или обложување.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.050" дебели и смола импрегнирани иверица.Овие навртки најчесто имаат остри точка која ви помага да навлезат материјал.Рамна глава има 82-степен конус облик за употреба во countersunk дупки и рамен врв која одговара на рамна со споени површината.

Детални спецификации

Додатоци на производи