.

.

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Решетка Главата, Филипс Диск, Тип АБ, #8-18 Тема Големина, 1-1/4 Должина (Пакување од 50)

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Решетка Главата, Филипс Диск, Тип АБ, 8-18 Тема Големина,

евалуација:

DEN 132.72
Од стока
Во магацинот

Лим завртки, еден вид на само-прислушување завртки, имаат конци по целата должина на месо тело за прислушување и за прицврстување на тенок материјал.Решетка на главата има екстра-широк низок профил domed форма за апликации со минимални царинење.Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.На 18-8 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Тип АБ точка има конусна совет од Типот точка со пофини распоредени теми од Типот Б точка.Материјалот може да биде малку магнетни. 18-8 нерѓосувачки челик обезбедува добра отпорност на корозија и сила, и обична површината нема крај или обложување.050" дебели и смола импрегнирани иверица.Овие навртки најчесто имаат остри точка која ви помага да навлезат материјал.Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран за да се спречи преку-затегнување.050" дебели и смола импрегнирани иверица.На Филипс диск има x-облик слот дека прифаќа Филипс возачот и е дизајниран да им овозможи на возачот да се лизга надвор од главата, да помогне да се спречи над-затегнување и оштетување на конец или fastener.На решетка главата има екстра-широк низок профил domed форма за апликации со минимални царинење.

Детални спецификации

Додатоци на производи