.

.

Челичен Лим со Завртки, Црна Оксид Заврши, Хексадецимален за Миење Главата, Хексадецимален Диск, Тип АБ, #10-16 Тема Големина, 1 Должина (Пакување од 100)

Челичен Лим со Завртки, Црна Оксид Заврши, Хексадецимален за Миење Главата, Хексадецимален Диск, Тип АБ, 10-16

евалуација:

DEN 258.24
Од стока
Во магацинот

Хексадецимален за миење главата има шест рамни страни дека клуч може контрола од страна на низок профил апликации и има прирабница за дополнителни имајќи површината да се дистрибуираат на сила во текот на материјал се поставуваат.Точка стил го одредува видот на материјалот на завртка може да се користи на, како што се метал, дрво или пластика.Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тенок метали помеѓу 0.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен, и црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На хексадецимален за миење главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за шрафцигер.Хексадецимален вози стегната од страна со клуч, овозможување на употреба кога нема простор погоре за возачот.На страната делува како миење да се зголеми fastener е имајќи површината и дистрибуција на стегање сила врз поголема површина, со што се намалува оштетување на материјалот се поставуваат.Црна оксид заврши нуди лесна отпорност на корозија и подмачкување.

Детални спецификации

Додатоци на производи