.

.

Паркер Hannifin VS269NTA-6-6-pk5 Воздушна Кочница-NTA Машки Лактот Фитинг, Месинг, 3/8 Компресија Цевка x 3/8 Машки Конец (Пакување од 5)

Паркер Hannifin VS269NTA-6-6-pk5 Воздушна Кочница-NTA Машки Лактот Фитинг, Месинг, 3/8 Компресија Цевка x 3/8

евалуација:

DEN 733.92
Од стока
Во магацинот

Г. O. T. Компресија стил фасонски делови за поправка на камионот и на приколката воздушна кочница линии.За употреба во воздухот сопирачки системи на полу-камиони, приколки, автобуси, мобилна опрема и фарма спроведува.Ребрести ракав за компресија и позитивен зафат.Цевка од нерѓосувачки челик поддршка.Ги исполнува Г. O. T. FM е 571.106, SAE J246 и SAE J1131. Предмет : Машки Лактите, 90 Степени, Тип : Компресија, со Должина : 1.30", Цевки, Големина : 3/8", Цевка Големина : 3/8", Нишка Големина : 17/32-24", Притисок (PSI) : 150, Врска : Цевка x MNPT, Темп.Опсег : -40 на 200 Степени F, Материјал : Месинг, Стандарди : SAE J246, SAE J1131, DOTFMVSS 571.106.

Детални спецификации

Додатоци на производи