.

.

Паркер Hannifin VS269NTA-10-8-pk5 Воздушна Кочница-NTA Машки Лактот Фитинг, Месинг, 5/8 Компресија Цевка x 1/2 Машки Конец (Пакување од 5)

Паркер Hannifin VS269NTA-10-8-pk5 Воздушна Кочница-NTA Машки Лактот Фитинг, Месинг, 5/8 Компресија Цевка x 1/2

евалуација:

DEN 1851.12
Од стока
Во магацинот

Г. O. T. Компресија стил фасонски делови за поправка на камионот и на приколката воздушна кочница линии.За употреба во воздухот сопирачки системи на полу-камиони, приколки, автобуси, мобилна опрема и фарма спроведува.Ребрести ракав за компресија и позитивен зафат.Цевка од нерѓосувачки челик поддршка.Ги исполнува Г. O. T. FM е 571.106, SAE J246 и SAE J1131. Предмет : Машки Лактите, 90 Степени, Тип : Компресија, со Должина : 1.58", Цевки, Големина : 1/2", Цевка Големина : 5/8", Нишка Големина : 13/16-18", Притисок (PSI) : 150, Врска : Цевка x MNPT, Темп.Опсег : -40 на 200 Степени F, Материјал : Месинг, Стандарди : SAE J246, SAE J1131, DOTFMVSS 571.106.

Детални спецификации

Додатоци на производи