.

.

Злато Риба Beading Комплет, Рака Извезени

Злато Риба Beading Комплет, Рака Извезени

евалуација:

DEN 2380.80
Од стока
Во магацинот

Риба.Животни.Фантазијата и Магија.Злато Риба DIY Beading Комплет Количество на монистра : 10385 Количество на бои : 21 Големина на завршена работа : 13"x9.8"(33x25cm) Во овие Beaded Везови проекти, можеби сте се прашувале како одредени елементи на дизајнот работа на платно.Пејсажи на природата подобрување на изгледот на светлината.Стаклени топки и пенливи аспекти помогне да се пренесе на злато од есенски лисја.Тие, исто така, подобрување на cityscapes и морски пространства.Портрети и слики на растенија и животни се збогатени со контурите на светла beads.By купување на везови за полнење, може да се создаде вистински уметнички дела со само основните везана вештини.Содржина на комплетот : - платно со цртање на тоа - Preciosa Ornela монистра (Czeck Република) - beading игли со gilt око - нишка за вез - beading упатства на англиски јазик Рамка не е вклучен!!!Превозот Време сад 7-12 работни дена Канада 10-30 дена Европа 10-20 дена Австралија 10-30 дена.

Детални спецификации

Додатоци на производи